Mały język, wielki temat 2018: Лемківскій язык / język łemkowski

Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej UW oraz Koło Naukowe Slawistów UW z przyjemnością zapraszają na kontynuację cyklu spotkań „Mały język, wielki temat”, poświęconych (nie tylko słowiańskim) językom mniejszościowym z obszaru Słowiańszczyzny. Naszymi gośćmi będą aktywiści i działacze kultury, pochodzący ze społeczności mniejszościowych, oraz naukowcy. Tematyka wykładów, choć lingwistyczna, skupia się nie tylko na opisie języków jako takich, ale również – a nawet przede wszystkim – związkach języka z kulturą, tożsamością czy polityką.

Gościem pierwszego z tegorocznych spotkań będzie Marta Watral, doktorantka w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ i przewodnicząca Stowarzyszenia Młodzieży Łemkowskiej „Czuha”, a tematem wykładu będzie język i kultura Łemków. Zapraszamy 26 kwietnia o godzinie 17:00 do sali nr 11A w naszym Instytucie.

Kolejne spotkanie, poświęcone mniejszościom Federacji Rosyjskiej: Buriatom i Jakutom, odbędzie się we wtorek 8.05, a naszymi gośćmi będą dr Künnej Takaahaj i dr Ayur Zhanayev.

 

Posted in wiadomości, wydarzenia.