Mały język, wielki temat 2018: aktywizm i polityka 21.05.2018

Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej UW oraz Koło Naukowe Slawistów UW zapraszają na kolejny z cyklu otwartych wykładów poświęconych (nie tylko) słowiańskim językom mniejszościowym. Gośćmi naszego trzeciego spotkania będą wybitni specjaliści zajmujący się tematyką mniejszościowego aktywizmu i prawodawstwa dotyczącego mniejszości:

Dr hab. Nicole Dołowy-Rybińska – kulturoznawczyni i socjolingwistka, profesor w Instytucie Slawistyki PAN i autorka m.in. wydanej w zeszłym roku monografii „Nikt za nas tego nie zrobi. Praktyki językowe i kulturowe młodych aktywistów języków mniejszościowych Europy”, od lat prowadząca badania terenowe wśród Kaszubów, Łużyczan, Bretończyków i Walijczyków.

Prof. UAM dr hab. Tomasz Wicherkiewicz – ekolingwista, badacz języków mniejszościowych, konsultant licznych polskich i międzynarodowych instytucji zajmujących się polityką językową i prawami mniejszości, a także autor wielu publikacji drukowanych i wirtualnych, m.in. kierownik projektu „Dziedzictwo językowe Rzeczypospolitej” (http://inne-jezyki.amu.edu.pl/).

Serdecznie zapraszamy 21 maja 2018 r. o godzinie 17.00 do Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej!

Posted in wiadomości, wydarzenia and tagged .