Wykłady gościnne dr Jagody Granić w ISZiP 25.-27.03.

Dr Jagoda Granić z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu w Splicie wygłosi trzy wykłady w ISZiP w ramach programu wymiany naukowej CEEPUS.

Tematy i terminy wykładów:

Sociofonetski pristup standardnim i nestandardnim idiomima – poniedziałek, 25.03.2019, godz. 9.45, Belwederek

Idealne govorne izvedbe: različiti koncepti, vrijednosti i stavovi – wtorek, 26.03.2019, godz. 9.45, sala 3

Multikultifobija vs. multikulturalizam: komunikacija „zatvorenih vrata” vs. dialog kultura – środa, 27.03.2019, godz. 13.15, Belwederek

Wykłady odbędą się w ramach zajęć Praktyczna nauka języka chorwackiego (C1) w języku chorwackim.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Dr Jagoda Granić pracuje na stanowisku docenta na Uniwersytecie w Splicie. Opublikowała wiele prac z zakresu lingwistyki stosowanej i teoretycznej, socjolingwistyki, pragmatyki, psycholingwistyki i fonetyki. Wśród tematów, którymi się zajmuje, ważne miejsce zajmuje polityka językowa i prawa dotyczące języka, wielojęzyczność, wielokulturowość i interkulturowość, języki mniejszościowe i większościowe, tożsamości językowe oraz inne  istotne zagadnienia współczesnego językoznawstwa. Była również redaktorką wielu monografii. Wzięła udział w licznych konferencjach międzynarodowych oraz w dziesięciu międzynarodowych projektach badawczych. Wykładała na wielu uniwersytetach za granicą. Jest członkinią kilku branżowych stowarzyszeń oraz redakcji czasopism naukowych. Była przewodniczącą Chorwackiego Towarzystwa Lingwistyki Stosowanej (HDPL), obecnie kieruje Ośrodkiem Studiów Chorwackich na Świecie (CEHAS) na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu w Splicie.

Posted in wiadomości, wydarzenia and tagged , .