Słowacja, Europa Środkowa i jeszcze dalej – tom dedykowany profesor Joannie Goszczyńskiej

Wyszedł właśnie dedykowany Profesor Joannie Goszczyńskiej obszerny tom pod redakcją Martiny Ivanovej, Anny Kobylińskiej i Patrycjusza Pająka (nakładem Wydziału Polonistyki UW, 2019). Ukazuje się on w bardzo atrakcyjnej szacie graficznej –  sprawia to zarówno piękna okładka, jak też załączony album fotograficzny. Księgę jubileuszową otwiera  rozmowa z Panią Profesor, zatytułowana Niesamowita szkoła życia. Tak jak ten tytuł świetnie oddaje barwną biografię Jubilatki, tak też tytuł tomu znakomicie opisuje Jej zainteresowania naukowe i pola badawcze.  Czyli: Słowacja, Europa Środkowa i jeszcze dalej.  Jakie to „jeszcze dalej”, dowiemy się z lektury tomu. A wypełniają go teksty wielu wybitnych slawistów zagranicznych i polskich, zaprzyjaźnionych i współpracujących z Profesor Joanną Goszczyńską.

Posted in nowości biblioteczne, wiadomości and tagged , , , .