Zaproszenie do nadsyłania tekstów do studenckiego czasopisma „Smokiniata”

Zapraszamy do nadsyłania tekstów do pierwszego numeru nowego i rozszerzonego czasopisma warszawskich slawistów. Artykuły powinny koncentrować się wokół szeroko pojętego tematu przekładu. Jesteśmy ciekawi Państwa tłumaczeń, esejów, wywiadów z tłumaczami i tłumaczkami oraz recenzji świeżo przełożonych tekstów kultury.
Smokiniata to przyjazna przestrzeń dla młodych slawistów i pasjonatów kultury słowiańskiej. Pragniemy stworzyć czasopismo otwarte dla wszystkich, niezależnie od stopnia naukowego czy doświadczenia. Teksty, które przejdą nasz wewnętrzny proces selekcji opublikujemy na naszej stronie internetowej.
Pliki w formacie Word lub pdf prosimy przesyłać na adres czasopismo.smokinia@gmail.com wraz z krótkim biogramem, a także, w przypadku tłumaczeń, również z krótkim wstępem merytorycznym, który przybliży postać autora, kontekst utworu i motywacje tłumacza.

Termin nadsyłania artykułów: 30.04.2021

Posted in wiadomości, wydarzenia.