Zniżka w Nowym Teatrze dla UW

Na wybrane terminy spektakli w każdym miesiącu wszyscy pracownicy i studenci Uniwersytetu Warszawskiego mogą kupować bilety w specjalnej cenie 20 zł.

Na początku listopada zapraszamy na spektakl „Erazm” Anny Smolar.

Zachęcamy do regularnego sprawdzania zakładki Ulgi w Nowym.

Erazm, reż. Anna Smolar

Termin: 5.11 19:00

Czy w dyskusji o Europie jest szansa na umieszczenie idei humanistycznych w centrum refleksji o zbiorowej tożsamości? Czy jesteśmy jeszcze w stanie uwierzyć w duchowy testament Erazma, ze szczerą, być może naiwną wiarą w wielkie wartości? Post-operowy portret ojca humanizmu – Erazma z  Rotterdamu.

W dyskusji o idei zjednoczonej Europy i jej tożsamości głos zabierają m.in. Katedra, Muzyczka, Thomas More, Błazen i sam Erazm z Rotterdamu.

Czy mamy w sobie motywacje do podejmowania działań politycznych i społecznych, u podstawy których leży kryterium człowieczeństwa?

W swoim pierwotnym kształcie spektakl spotykał postać Erazma ze wspólnotą stypendystów Erasmusa, programu wymiany powstałego na cześć myśliciela. W role studentów wcielali się aktorzy międzynarodowego zespołu Europe ensemble. Sprawdzaliśmy czy reprezentanci młodego pokolenia mogą pełnić funkcję misjonarzy europejskiej nadziei, zaprzeczających uparcie tezom o rozpadzie tej pięknej utopii. A może są zbiorowością o zupełnie innych dążeniach? Teraz, kiedy wymiany międzynarodowe stoją pod znakiem zapytania, kiedy granice przestają być abstrakcyjnym pojęciem, tylko fizycznie się zamykają pod pretekstem pandemii czy też stają się teatrem najmroczniejszych scenariuszy  – jakimi jesteśmy obywatelami? My ludzie zasiadający na widowniach teatrów, czy występujący na scenie, czyli poniekąd spadkobiercy Erazma. Jak radzimy sobie z bezsilnością? Jak odnajdziemy drogę do sprawczości? Czy mamy jeszcze prawo mówić o sobie: humaniści?

Obsada: Bartosz Bielenia, Małgorzata Gorol, Magdalena Popławska, Maciej Pesta, Jaśmina Polak, Jan Sobolewski

*Liczba biletów w specjalnej cenie jest ograniczona.

Rezerwacji można dokonywać pod adresem mailowym bow@nowyteatr.org oraz telefonicznie:

(22) 379 33 33 / 509 133 333

Nowy Teatr
ul. Madalińskiego 10/16
02-513 Warszawa
t: 22 379 33 33

bow@nowyteatr.org
www.nowyteatr.org

Nowy Teatr jest finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

Posted in wiadomości, wydarzenia and tagged .