Smokiniata – zaproszenie do nowego numeru na temat korzeni

Najnowszy numer nieregularnika chcemy poświęcić korzeniom. Pytanie skąd jesteśmy krąży przecież nad nami jak widmo.

Zapraszamy więc do przemyślenia korzeni – tradycji, pochodzenia, związków generacyjnych. Chcemy poczytać o przodkach, historii i herstorii.

Przyjmujemy:

🍂teksty prozatorskie i poetyckie,
🍂eseje o korzeniach w różnych krajach słowiańskich, tradycjach i (nie)znanych obyczajach Słowian,
🍂tłumaczenia z języków słowiańskich – zarówno prozy, jak i tekstów naukowych i popularno-naukowych,
🍂analizy relacji z genealogią, obrzędami, spotkania z własnymi i fikcyjnymi historiami rodzinnymi,
🍂jak zawsze – teksty do działu VARIA.

Na zgłoszenia czekamy do 22 grudnia. Przypominamy, że nie trzeba mieć warsztatu pisarskiego! Zależy nam na bezpiecznej przestrzeni dla studentów i studentek, również dla osób bez wcześniejszych publikacji.

Pliki word lub pdf prosimy przesyłać na adres: czasopismo.smokinia@gmail.com. Prosimy o wysłanie w mailu swojego krótkiego biogramu, a także, w przypadku tłumaczeń, krótkiego wstępu merytorycznego, który przybliży postać autora i kontekst utworu.

Więcej informacji o czasopiśmie:

Strona na Facebooku

Posted in wiadomości, wydarzenia.