Istryjskie nuty – zaproszenie na koncert Tamary Obrovac

Zaproszenie na koncert Tamary Obrovac, wtorek 28.05.2024 r., godz. 18:00, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Warszawa

Print screen wydarzenia opublikowanego na Facebooku.

Kompozytorka i flecistka Tamara Obrovac jest jedną z najwybitniejszych artystek jazzowych na chorwackiej scenie muzycznej. Jej inspirowany etnicznie jazz śródziemnomorski pozostaje pod wpływem istryjskiej muzyki tradycyjnej i rodzimego dialektu Istrii.

Uznanie międzynarodowe przyniosły jej nominacje do prestiżowej nagrody muzycznej przyznawanej przez brytyjską stację radiową BBC Radio 3 World music Awards 2004 (Europejska nagroda publiczności i krytyków).

Podczas koncertu na scenie UMFC muzycy zaprezentują swoją ostatnią płytę Nuvola, trzynasty album Tamary, nagrodzony ostatnio trzema chorwackimi państwowymi nagrodami fonograficznymi we wszystkich trzech kategoriach jazzowych – najlepszy album jazzowy, najlepsza kompozycja jazzowa i najlepsze wykonanie.

Specyficzne i oryginalne kompozycje, znakomity zespół i pełen ekspresji głos tworzą niepowtarzalną formę artystyczną harmonijnie łączącą melodię z improwizacją, wrażliwość z pasją, formalne wymogi z wolnością, elementy etniczne z jazzem, tradycję z nowoczesnością, powagę z poczuciem humoru.

Ten pod wieloma względami wyjątkowy zespół, wyróżniający się szczególną „chemią“ wyczuwalną pomiędzy muzykami, najlepiej prezentuje się podczas koncertów na żywo, na który serdecznie zapraszamy.

Kiedy: 28.05.2024 r. (wtorek), godz. 18:00

Gdzie: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2, Warszawa

Link do wydarzenia na Fb: Koncert Tamary Obrovac

Posłuchaj: Tamara Obrovac quartet – „Na nebu postelja”

Posted in ogłoszenia, wiadomości, wydarzenia and tagged , , .