Konferencja „Bułgarystyka – Reinterpretacje”

W dniach 25-26 listopada 2016 odbyła się konferencja ISZiP zatytułowana BUŁGARYSTYKA-REINTERPRETACJE pod patronatem Rektora UW prof. Marcina Pałysa i Ambasadora Bułgarii w Polsce Emila Yalnazova. Konferencja miała formę spotkań panelowych, podczas których uczestnicy, tj. bułgaryści pracujący jako wykładowcy na polskich i europejskich uczelniach dyskutowali o kondycji i perspektywach bułgarystyki uniwersyteckiej. W ramach konferencji odbył się międzynarodowy panel studencko-doktorancki. Studenci wzięli też udział w spotkaniu na temat dobrych praktyk i spotkali się z przedsiębiorcami bułgarskimi pracującymi w Polsce.

Konferencję zorganizował Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Ambasadą Republiki Bułgarii w Polsce.

Posted in wiadomości and tagged .