Czeskie spotkanie przedwyborcze

Wybory prezydenckie zazwyczaj są okresem wzmożonego zainteresowania polityką oraz ognistych debat o przyszłości, bez względu na to, jak silną pozycję ustrojową ma prezydent w danym państwie. Czas tej decyzji wielkimi krokami zbliża się w Czechach. Biorąc pod uwagę sytuację na świecie oraz wewnątrz tego państwa, wydają się one być niezmiernie ciekawe w kontekście poznania nastrojów społecznych i oczekiwań Czechów w stosunku do polityków. Jakie są możliwe scenariusze wyniku wyborów i co to oznacza dla przyszłości Czech? Co wybory powiedzą nam o czeskim społeczeństwie?

11.01.2023 roku Koło Naukowe Slawistów Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowało drugi w tym roku akademickim wykład prowadzony przez studenta. Tym razem studentka politologii i bohemistyki – Kinga Stanaszek przybliżyła zebranym tematykę zbliżających się wyborów prezydenckich w Czechach. Omówione zostały zarówno powody, dla których tegoroczna elekcja jest istotna, jak i sylwetki kandydatów, z naciskiem na tych, którzy znajdują się w gronie faworytów. Poruszona została także kwestia czynników, które mogą wpłynąć na ostateczny wynik wyborów oraz możliwych scenariuszy i ich skutków.

Mamy nadzieję, że zorganizowane przez nas spotkanie mogło zgromadzonym i obserwującym nas za pośrednictwem transmisji na żywo pogłębić swoją wiedzą na temat tegorocznych wyborów prezydenckich.

Transmisja na żywo na Facebooku

FOTORELACJA
Posted in wiadomości, wydarzenia and tagged , .