III edycja programu „Bliżej Siebie: Słowacja – Polska”

Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej we współpracy z Instytutem Literatury Polskiej Wydziału Polonistyki zapraszają na III edycję programu Bliżej Siebie: Słowacja-Polska.

Tym razem studenci oraz naukowcy z ośrodków polskich i słowackich będą m.in. dyskutować o wyzwaniach stojących przed tłumaczami, obrazie Słowacji i Czech w polskich przewodnikach dla turystów. Nie zabraknie również eksperymentalnej lekcji języka polskiego i słowackiego. Niespodzianką jest akcent bułgarski – prezentacja studenckiego projektu naukowego i słowacko-bułgarskich badań terenowych.

III edycja odbędzie się 8-10 kwietnia 2024 r. w Warszawie.
Wydarzenie objęła patronatem Ambasadorka Republiki Słowackiej w Polsce J.E. Andrea Elscheková-Matisová.

Koordynatorami projektu po stronie polskiej i autorami III edycji programu są:

Do pobrania: program III edycji

„Bliżej Siebie: Słowacja – Polska” to międzynarodowy i międzyuczelniany projekt naukowo-dydaktyczny, który powstał w 2022 r. z inicjatywy przedstawicieli Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej UW, Instytutu Literatury Polskiej UW, Katedry Języków Słowiańskich Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy oraz Instytutu Studiów Środkowoeuropejskich Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Preszowskiego w Preszowie.

I edycja odbyła się 29-30 marca 2022 r. ISZiP gościł wówczas studentów polonistyki i pedagogów z Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.
Więcej: link

II edycja miała miejsce 16–20 października 2022 r. Tym razem polscy studenci słowacystyki i bohemistyki wraz z opiekunami naukowymi z ISZiP i ILP UW odwiedzili Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.
Więcej: link

Posted in ogłoszenia, wiadomości, wydarzenia and tagged , , , , , , .