Seksualność na Słowiańszczyźnie

Koło Naukowe Slawistów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na Międzynarodową Konferencję Studencko-Doktorancką

Od Tabu do Otwartości: Seksualność na Słowiańszczyźnie Zachodniej i Południowej

która odbędzie się na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego 9 lutego 2024 roku.

Celem konferencji jest stworzenie interdyscyplinarnego forum dyskusji, które będzie miało swój udział w zrozumieniu seksualności w kontekście badawczym. Konferencja będzie otwarta na różnorodne podejścia historyczne i współczesne oraz nieograniczona w kontekście czasowym. Konferencja ma na celu promowanie otwartości, szacunku i różnorodności w dyskusji nad tematami seksualności w obszarze slawistyki zachodniej i południowej.

Organizatorom zależy na zintegrowaniu badaczy i entuzjastów, którzy chcą przyczynić się do rozwoju wiedzy w tej tematyce.

Zakres tematów poruszanych podczas konferencji:

Historia seksualności w kręgu słowiańskim
Kultura i sztuka
Językoznawstwo
Gender Studies
Kulturowe i społeczne aspekty seksualności
Seksualność we współczesnym kontekście kulturowym

Program konferencji do pobrania:

Program konferencji Seksualność na Słowiańszczyźnie

Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej. Jednocześnie dla tych, którzy nie będą mogli przybyć osobiście, udostępnimy streaming, dzięki czemu będzie można śledzić prezentacje online.

Czas wystąpienia: 15 min. Po każdym panelu przewidziana jest dyskusja.

Językami konferencji są: polski, czeski, słowacki, serbski, chorwacki, bułgarski, słoweński, bośniacki, czarnogórski, macedoński, dolnołużycki, górnołużycki oraz angielski.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres kn.slawistow@uw.edu.pl.

Bądź na bieżąco: Od Tabu do Otwartości: Seksualność na Słowiańszczyźnie Zachodniej i Południowej

Posted in konferencje slawistyczne, ogłoszenia, wiadomości, wydarzenia and tagged , , , , , , , , , .