Spotkanie świąteczne’22

13.12.2022 r. w Instytucie Slawistyki Zachodniej i Południowej UW odbyło się spotkanie świąteczne przygotowane przez Koło Naukowe Slawistów UW oraz Świąteczny Komitet Organizacyjny. Zaproszeni goście oraz studenci mieli okazję wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Koło.

Spotkanie zostało otwarte przez Dziekana Wydziału Polonistyki – prof. Zbigniewa Grenia, Dyrektora Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej UW – prof. Patrycjusza Pająka, Przewodniczącą Rady Instytutu – prof. Danutę Sosnowską oraz Prezes Koła Naukowego Slawistów UW – Kingę Stanaszek. Następnie wystąpił duet złożony ze studentów I roku bohemistyki, który przygotował piosenki świąteczne w języku czeskim i polskim, a także grupa słowacystów wraz z dr. Vierą Luptákovą i drem Mário Veverką. Podczas występów można było skosztować dań i słodkości przygotowanych przez studentów.

Po części artystycznej nadszedł czas na element naukowy, który miał na celu zapoznanie uczestników spotkania z tradycjami bożonarodzeniowymi w Czechach, Słowenii, Chorwacji, Bułgarii, Serbii, Macedonii Północnej oraz na Słowacji. Pierwsza część została zrealizowana poprzez grę w kalambury, podczas której uczestnicy pokazywali i zgadywali zwyczaje przedstawione wcześniej przez organizatorów. Następnie odbył się quiz, w którym cztery trzyosobowe zespoły rywalizowały odpowiadając na pytania dotyczące tradycji i słówek związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Bardzo cieszymy się, że spotkanie świąteczne doszło do skutku i po przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy ponownie razem świętować.

Posted in wiadomości, wydarzenia.