Zaproszenie na prezentację studenckiego projektu „Ostatni przystanek”

Zaproszenie na prezentację studenckiego projektu "Ostatni przystanek - bułgarskie i słowackie obrzędy pożegnań"Studentki ISZiP: Aleksandra Gramatnikowska, Zofia Kręc, Katarzyna Szybisty i Marta Wawrzyniak wraz z dr Anną Kobylińską zapraszają na prezentację wyników studenckiego projektu „Ostatni przystanek. Bułgarskie i słowackie obrzędy pożegnań”.

Dziesięć cmentarzy w Bułgarii i Słowacji, krematorium, meczet, twierdza kata, krematorium dla zwierząt, i wiele innych miejsc związanych ze śmiercią i obrzędami pożegnań odwiedziły młode badaczki w ramach projektu naukowego „Słowo – mapa – obraz. Od dziennika podróży do reportażu”. Teraz przedstawią wyniki swojej pracy badawczej nad rytuałami towarzyszącymi odchodzeniu.

Kiedy: 4 czerwca 2024 r. (wtorek), godz. 17:00
Gdzie: sala Belwederek, Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej

Posted in wiadomości, wydarzenia and tagged , , .