Śladami literatury słoweńskiej

ZASADY KWALIFIKACJI STUDENTÓW INSTYTUTU SLAWISTYKI ZACHODNIEJ I POŁUDNIOWEJ UW do Mieszanego programu intensywnego (BLENDED INTENSIVE PROGRAMME, dalej BIP) w ramach stypendium ERASMUS na Uniwersytet w Lublanie:
Po poteh slovenske literature
I. Uprawnieni do ubiegania się o wyjazd
1. O wyjazd w ramach Mieszanego programu intensywnego (BIP) Po poteh slovenske literature mogą ubiegać się studenci Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej specjalizacji słowenistycznej lub studenci innych specjalizacji ze znajomością języka słoweńskiego na poziomie B2.
2. Termin składania dokumentów upływa 8 grudnia 2024 roku o godzinie 23.59. Termin składania dokumentów jest NIEPRZEKRACZALNY. Rozpatrywane będą wyłącznie kompletne wnioski.
3. Zasady wstępnej kwalifikacji studentów Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej UW do Mieszanego programu intensywnego (BIP) Po poteh slovenske literature w ramach stypendium Erasmus na Uniwersytet w Lublanie stanowią uzupełnienie zasad ogólnouniwersyteckich. Kandydaci są zobowiązani do zapoznania się z ogólnymi zasadami mieszanych programów intensywnych BIP, w których UW jest partnerem. Zasady są dostępne na stronie Biura Współpracy z Zagranicą UW.
II. Wymagane dokumenty – USOSweb
1. Student ubiegający się o wyjazd w ramach Mieszanego programu intensywnego Po poteh slovenske literature do Uniwersytetu Lublanie zobowiązany jest do złożenia listu motywacyjnego w języku polskim i słoweńskim (do 1500 znaków)
2. Dokumenty należy przesłać na adres r.kulminski@uw.@edu.pl, w nieprzekraczalnym terminie do 8 grudnia 2024 roku do godziny 23.59.
III. Przebieg kwalifikacji
1. Kwalifikacja odbywa się na podstawie listu motywacyjnego.
2. Komisja kwalifikacyjna obraduje w składzie:
a. dr Jasmina Šuler-Galos – przewodnicząca Komisji,
b. dr hab. Robert Kulmiński, prof. ucz. – koordynator ds. mobilności Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej,
c. przedstawiciel samorządu studentów
3. List motywacyjny oceniany jest przez komisję kwalifikacyjną w skali 1-10 (argumentacja – 5 punktów, forma i styl wypowiedzi w języku polskim – 2 punkty, umiejętność posługiwania się językiem słoweńskim – 3 punkty).
IV. Szczegółowe kryteria kwalifikacji
1. W trakcie postępowania kwalifikacyjnego kandydat może uzyskać 10 punktów, aby zakwalifikować się na wyjazd, kandydat musi uzyskać co najmniej 5 punktów.
2. Kwalifikacja jest rozstrzygana na zasadzie konkursu: kandydaci, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów spośród osób ubiegających się o miejsce na danej uczelni, otrzymują nominację uczestnictwa w Mieszanym programie intensywnym (BIP) Po poteh slovenske literature.
3. Kandydaci, którzy uzyskają wymaganą regulaminem liczbę punktów, a w wyniku postępowania konkursowego nie uzyskają nominacji do uczestnictwa w Mieszanym programie intensywnym (BIP) Po poteh slovenske literature, zostają wpisani na listę rezerwową.
V. Wyniki kwalifikacji
1. O wynikach kwalifikacji kandydaci są powiadamiani drogą elektroniczną.
VI. Dyskwalifikacje
1. Kandydat, który poda nieprawdziwe informacje dotyczące przebiegu swoich studiów (w tym odbytych wyjazdów zagranicznych i stypendiów na zagraniczne studia częściowe, na które został zakwalifikowany) zostaje zdyskwalifikowany bez prawa do odwołania.
2. Kandydat, który nie złoży w terminie wymaganego listu motywacyjnego, zostaje zdyskwalifikowany.
3. Kandydat, który nie uzyska wymaganej regulaminem liczby punktów, nie kwalifikuje się do stypendium.
IX. Inne
1. Od decyzji komisji kwalifikacyjnej przysługuje prawo do odwołania do Kierownika Jednostki Dydaktycznej. Pisemne odwołanie należy złożyć w ciągu trzech dni roboczych od dnia ogłoszenia wyników.
2. Wszelkie zmiany w niniejszych Zasadach kwalifikacji lub w poszczególnych załącznikach, zwłaszcza wynikające ze zmian zasad ogólnych, będą ogłaszane na stronie Wydziału Polonistyki.
 
Posted in ogłoszenia, stypendia, wiadomości, wydarzenia and tagged , .