Iz zgodovine diplomatskih stikov med Poljsko in slovenskim prostorom – wykład 17.10

Zapraszamy na wykład gościa z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu w Lublanie

Czwartek, 17 października, sala nr 11 a

Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej

Prof. Matej Hriberšek
11:30 Iz zgodovine diplomatskih stikov med Poljsko in slovenskim prostorom: Sigismund Herberstein in Janez Dantisk (Jan Dantyszek)

Wykład zostanie wygłoszony w języku słoweńskim.

Dołącz Spotkanie Zoom

Identyfikator spotkania: 928 1401 5552

Kod dostępu: 849013

Prof. nadzw. Matej Hriberšek jest filologiem klasycznym zatrudnionym w Instytucie Filologii Klasycznej Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu w Lublanie. Interesują go kwestie związane z łacińskim średniowieczem, retoryczną tradycją Zachodu, terminologią medyczną oraz historią szkolnictwa ze szczególnym uwzględnieniem nauki języków klasycznych. Jest również tłumaczem z języków klasycznych, między innymi dzieł Tomasza z Akwinu. Obecnie pełni rolę prodziekana ds. studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz systemu informacyjnego.

Posted in wiadomości, wydarzenia and tagged , , .