Alicja Bednarczyk nagrodzona w konkursie na przekład z języka słowackiego

W dniu 6 czerwca 2023 roku w Instytucie Słowackim w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XXV serii Konkurs na przekład literacki dla studentów słowacystyki i slawistyki, organizowanego przez Instytut Słowacki w Warszawie we współpracy z Instytutem Filologii Słowiańskich Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Piękne drugie miejsce (pierwsze miejsce zostało pominięte) w kategorii poezja zajęła studentka słowacystyki z II roku studiów licencjackich ISZiP Alicja Bednarczyk. Gratulacje!

Przetłumaczone teksty: Joe Palaščák: wybrane wiersze z tomu Notácia: To je jar, Sláčik stína husle, Pozerám na teba odtiaľto, Adam hľadá svoj hlas
Dominika Elizabeth Hladíková: wybrane wiersze z tomu Keď noc umiera: I. blesk tmy, IX. plač za Ukrajinu; XIV. zatvor a zamkni.

Laureatka konkursu Alicja Bednarczyk, przewodnicząca jury prof. Maria Papierz i dyrektor Instytutu Słowackiego mgr Milan Novotný

Obraz 1 z 3

Posted in wiadomości, wydarzenia and tagged , , .