Smokiniata Nº 5 Zmiana – redakcja czeka na studenckie teksty do 30.11.

Najnowszy numer nieregularnika Smokiniata będzie poświęcony zmianie. Heraklit z Efezu powiedział: “Nie ma nic stałego oprócz zmiany.” Czy nas przeraża, czy ekscytuje – jest ona wpisana w nasze życie. Zapraszamy więc do przemyślenia zmiany – perspektyw, z których można na nią patrzeć, i inspiracji, jakie można z niej czerpać. Interesują nas zarówno zmiany społeczne, jak i indywidualne, ewolucja, rewolucja i drążenie kroplą skały.
Przyjmujemy:
🍂teksty prozatorskie i poetyckie,
🍂eseje,
🍂tłumaczenia z języków słowiańskich – zarówno prozy i poezji, jak i tekstów naukowych i popularnonaukowych,
🍂jak zawsze – teksty do działu VARIA.

Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada. Przypominamy, że nie trzeba mieć warsztatu pisarskiego! Zależy nam na bezpiecznej przestrzeni dla studentów i studentek, również dla osób bez wcześniejszych publikacji.
Pliki word lub pdf prosimy przesyłać na adres: czasopismo.smokinia@gmail.com. W mailu prosimy wysłać swój krótki biogram, a także, w przypadku tłumaczeń, krótki wstęp merytoryczny, który przybliży postać autora i kontekst utworu.

Posted in wiadomości, wydarzenia.