Koncert Niny Romić 28.04.

Nina Romić – pierwszy raz w Warszawie!

Ceniona chorwacka piosenkarka i poetka pierwszy raz koncertuje w Warszawie, w klubie Retrospekcja: koncert odbędzie się w piątek, 28.04., godzina 19.00.

Nina Romić jest jedną z najbardziej uznanych piosenkarek młodego pokolenia w Chorwacji, specjalizującą się w poezji śpiewanej.

Jej debiutancki album „Daljine” (2010) spotkał się z przychylnym przyjęciem, a już drugi album „Ptice” (Aquarius Records) zdobył jednogłośne uznanie krytyki nie tylko w Chorwacji, plasując się na szczycie list popularności albumów muzycznych w 2012 roku. Później nagrała doskonale przyjęty album „Stablo” (2014), który uzyskał nominację do prestiżowej nagrody „IMPALA” za najlepszy album w Europie, i ostatni jak dotąd album „Sloboda”. Współpracowała z wieloma muzykami; największe uznanie zyskała wspólna produkcja z Dunją Knebl, której efektem jest album muzyki etno „Dođe Božić, oj koledo!” nominowany do chorwackiej nagrody Porin.

Nina aktywnie działa w świecie muzycznym na rzecz popularyzacji piosenki autorskiej. Od dziesięciu lat w znanym klubie zagrzebskim „Močvara” prowadzi cykl „Začarana Močvara”, w którym wzięło udział wiele piosenkarek i piosenkarzy nie tylko z Chorwacji i krajów byłej Jugosławii. Aktualnie pracuje nad nowym albumem „Jezero”, który ukaże się wiosną 2023 roku.

Koncert w klubie Retrospekcja jest organizowany we współpracy z Instytutem Slawistyki Zachodniej i Południowej: dzień wcześniej, 27.04. o godzinie 9.45 odbędzie się tam spotkanie z Niną i jej poezją.

Rozmowa będzie prowadzona w języku chorwackim. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Posted in wiadomości, wydarzenia and tagged , , .