Młoda Slawistyka 12-13.04.2024 Program konferencji

Koło Naukowe Slawistów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na drugą edycję Międzynarodowej Konferencji Studencko-Doktoranckiej „Młoda Slawistyka”, która odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w dniach
12-13 kwietnia 2024 roku.

w Gmachu Głównym Wydziału Polonistyki (pierwszego dnia w sali nr 17, drugiego w sali nr 4).

Wydarzenie będzie miało formą hybrydową, dzięki czemu mamy szansę wysłuchać prelegentów z 21 różnych ośrodków naukowych, pochodzących z 11 państw.

W konferencji można uczestniczyć zarówno stacjonarnie, jak i online. Dane do logowania w programie Zoom na konferencję Młoda Slawistyka:

Temat: Młoda Slawistyka 2024
Czas: 12 kwi 2024 08:00 AM Warszawa

Identyfikator spotkania: 929 1505 0045
Kod dostępu: 609874

Transmisja powinna być też dostępna na profilu KNS na Facebooku.
Harmonogram konferencji

Program konferencji Młoda Slawistyka 12 i 13.04.2024

Konferencja ma na celu umożliwienie młodym badaczom i badaczkom zaprezentowanie swoich badań i zainteresowań. Wydarzenie, dzięki międzynarodowemu zasięgowi, pozwoli także na wymianę doświadczeń oraz nawiązanie kontaktów między slawistycznymi ośrodkami badawczymi. Planowane jest również wydanie tomu pokonferencyjnego. Ze względu na szerokie zainteresowania młodych slawistów i slawistek temat konferencji pozostaje otwarty. Jej częścią mogą stać się wystąpienia o charakterze literaturoznawczym, kulturoznawczym, językoznawczym, historycznym, czy też związane z naukami społecznymi.
Zaproszenie jest kierowane do studentów studiów licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich.
W celu zgłoszenia chęci udziału w konferencji prosimy o wypełnienie formularza do 10.03.2024 roku. W przypadku dużej liczby zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji. Decyzja o zakwalifikowaniu się do udziału w konferencji zostanie przekazana drogą mailową do dnia 13.03.2024 roku.
Czas wystąpienia: 15 min. Po każdym panelu przewidziana jest dyskusja. Językami konferencji są wszystkie języki słowiańskie oraz angielski. Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres kn.slawistow@uw.edu.pl.
Aktualne informacje o konferencji będą pojawiać się na stronie wydarzenia na Facebooku.
Zarząd Koła Naukowego Slawistów UW
Posted in konferencje ISZiP, wiadomości.