Letni kurs języka i kultury łużyckiej

W imieniu organizatorów informujemy o letnim kursie języka i kultury łużyckiej, który odbędzie się

w Budziszynie/Bautzen od 12 lipca do 27 lipca 2024 r.

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych językiem i kulturą łużycką na wszystkich poziomach, od początkującego do zaawansowanego.

Podczas kursu uczestnicy poznają podstawy gramatyki i słownictwa języka górnołużyckiego, a także umiejętności konwersacyjne. Ponadto poznają historię, kulturę i tradycje łużyckie. Kurs obejmuje również wycieczki do łużyckich wiosek i miasteczek oraz spotkania z miejscową ludnością.

Zgłoszenia na kurs przyjmowane są do 15 maja 2024 r. pod adresem

Kurs jest objęty zniżką dla Polaków i kosztuje 350 euro, 250 euro dla studentów (regularna cena to 650 euro, 500 euro dla studentów). Cena obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, wykłady i wycieczki.

Posted in ogłoszenia, stypendia, wiadomości, wydarzenia and tagged .