Spotkanie z Barborą Gregorovą

Spotkanie z Barborą Gregorovą na warszawskiej slawistyce

Barbora Gregorová, czeska pisarka i tłumaczka, spotka się z bohemistami z warszawskiej slawistyki. Rozmowę poprowadzi dr hab. Marcin Filipowicz.

Data i miejsce: poniedziałek  5.03 godz. 9.45 w sali 11 A

Barbora Gregorová – polonistka i rusycystka, tłumaczka, pisarka, podróżniczka. Z języka polskiego przełożyła m.in. twórczość Doroty Masłowskiej, Jerzego Pilcha, Mikołaja Łozińskiego, Wojciecha Kuczoka, Mirosława Nahacza, Wojciecha Tochmana i in. Autorka posłowia do czeskiego wydania książki Lubiewo Michała Witkowskiego. Tłumaczy również polską literaturę dziecięcą. Napisała książkę Kámen – hora – papír, za którą w 2008 roku była nominowana do Nagrody Ortena. Za przekład książki dla dzieci Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu autorstwa Marcina Mortki nominowana do nagrody Zlatá stuha.

Posted in wiadomości, wydarzenia and tagged , , .