Światowe Dni Słoweńskiej Nauki i Sztuki – konkurs

Na obchody setnej rocznicy założenia Uniwersytetu w Lublanie słoweniści z ISZiP wraz ze studentami języka słoweńskiego z Uniwersytetu Śląskiego opracowali ilustrowany kalendarz, poświęcony słoweńskiej nauce i sztuce. Kalendarz przedstawia wybrane postacie, instytucje oraz wydarzenia o kluczowym znaczeniu dla słoweńskiej kultury.

Teksty przygotowały lektorki języka słoweńskiego Tina Jugović i Jasmina Šuler Galos, a przetłumaczyli je studenci z ISZiP (Ewa Bobowicz, Zuzanna Cichocka, Honorata Karbowska, Aleksandra Lorens, Kinga Stolarska) oraz UŚ (Damian Arbitan, Agnieszka Fortońska, Paulina Homel, Fabian Kądziela, Hania Kazidroga, Bartosz Kluwa, Marzena Mrozik, Lucyna Przybycień, Karolina Rasmus, Izabela Tomczyk, Magdalena Zagórska). Autorką ilustracji jest Barbara Olejarczyk, która przygotowała dla nas również kalendarz na rok 2019, a redakcją językową przetłumaczonych przez nas tekstów zajęły się dr Monika Gawlak, słowenistka z UŚ, i Joanna Pomorska, tłumaczka literatury słoweńskiej. Chcielibyśmy złożyć szczególne podziękowania na ręce Ambasady Republiki Słowenii w Polsce za finansowe, merytoryczne i logistyczne wsparcie.

Ostatnie egzemplarze kalendarza można zdobyć, biorąc udział w konkursie!

Należy rozwiązać quiz, który znajdą Państwo pod tym linkiem: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeC5NpqvDRTJ_JFz-…/viewform

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Słoweńskie Podwórko na Facebooku.

Znajdą tam Państwo wiele ciekawych informacji na temat Słowenii przygotowanych przez naszych studentów i wykładowców.

Posted in wiadomości, wydarzenia.