Wieczór Literatury i Muzyki w Bułgarskim Instytucie Kultury

Bułgarski Instytut Kultury, który ma już 70 lat, oraz Bułgarystyka Uniwersytetu Warszawskiego, która również kończy 70 lat mają przyjemność zaprosić Państwa na wieczór Literatury i Muzyki pod koniec bogatego w wydarzenia semestru.
– usłyszymy wiersze i prozę bułgarską przedstawioną w tłumaczeniu studentów Bułgarystyki UW
– muzyczne pozdrowienia przedstawią Państwu Weronika, Kalina, Kamen i Marta Ilieva-Cygan, Uczniowe Szkoły Bułgarskiej im. Dory Gabe w Warszawie
Na fortepianie: Franciszek Jasionowski
Studenci Bułgarystyki UW są laureatami VII międzynarodowego konkursu tłumaczenia dla studentów i uczniów „Transformacje 2022”, organizowanego przez Uniwersytet im. Św. Św. Cyryla i Metodego w Wiekim Tyrnowie oraz konkursu fotograficznego BIK “Bułgaria oczami Polaków”.
Weronika i Kalina Ilievi-Cygan są laureatkami międzynarodowego konkursu „Bułgarska Dusza na Ziemi Świętej”, organizowanego przez Art Salon „Seli”, Izrael
Bułgarski Instytut Kultury
Al. Ujazdowskie 33/35, Warszawa
15 czerwca 2022 roku, godz. 18.00
Posted in wiadomości, wydarzenia and tagged , , .