Konkurs na przekład z języka słowackiego

INSTYTUT SŁOWACKI W WARSZAWIE

we współpracy z

INSTYTUTEM SLAWISTYKI ZACHODNIEJ I POŁUDNIOWEJ UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

ogłasza

XXVI edycję KONKURSU NA PRZEKŁAD LITERACKI z języka słowackiego dla studentów słowacystyki i slawistyki

Uczestnik konkursu zobowiązany jest przedstawić przekład z języka słowackiego na język polski, dotąd nieprzetłumaczonego słowackiego tekstu:

1. W KATEGORII POEZJA:
  • Ivan Štrpka wskazany fragment z tomu Hermovská chôdza (Modrý Peter, Levoča 2022): Ivan Štrpka Hermovská chôdza;
  • oraz przekład trzech dowolnie wybranych, nieprzetłumaczonych na język polski wierszy jednego autora (należy dołączyć tekst w oryginale).
2. W KATEGORII PROZA
  • Jakub Juhász fragment książki PS (RUBATO, Praha 2022): Jakub Juhász fragment PS;
  • oraz przekład dowolnie wybranego, nieprzetłumaczonego na język polski opowiadania lub fragmentu prozy (3-4 strony, należy dołączyć tekst w oryginale).
Warunki konkursu:

Prace napisane na komputerze, niepodpisane lecz oznaczone hasłem należy przesłać na adres: Instytut Słowacki ul. Krzywe Koło 12/14a, 00-270 Warszawa z dopiskiem na kopercie Konkurs na tłumaczenie. W dołączonej, zaklejonej kopercie prosimy umieścić swoje dane osobowe: imię i nazwisko, adres mailowy, numer telefonu oraz nazwę uczelni.

Termin nadsyłania prac: 15 kwietnia 2024 r.
Prace oceni komisja w składzie:
  • dr hab. Patrycjusz Pająk, Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego
  • dr Anna Kobylińska, Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego
  • dr Sylwia Siedlecka, Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego
Ogłoszenie wyników konkursu: maj 2024 r.

Organizator, za zgodą autora tłumaczenia, zastrzega sobie prawo do nieodpłatnej publikacji nadesłanych tłumaczeń. Nadesłane prace nie będą zwracane.

Posted in wiadomości, wydarzenia and tagged , , .