O języku inkluzywnym – zaproszenie na debatę

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Języka Literatury „Solilokwium” serdecznie zaprasza na debatę o języku inkluzywnym w ramach cyklu Kolacje Interdyscyplinarne IKNJL „Solilokwium”.

Choć wokół języka inkluzyjnego toczyło się już wiele dyskusji, temat ten nadal pozostaje żywy i interesujący. IKNJL „Solilokwium” zaprosiło gremium osób eksperckich w zakresie języka polskiego, wybranych z ramienia Uniwersytetu Warszawskiego, by w szerokim gronie kolejny raz zmierzyć się z wyzwaniem, jakie stawia przed nami potrzeba włączania w języku.

Debata będzie próbą odpowiedzi na pytanie – jak mówić, by nie wykluczać? W centrum debaty znajdzie się człowiek, którego charakteryzują różne wewnętrzne i zewnętrzne cechy. Porozmawiamy o mocy słów i roli nas samych w tworzeniu różnorodnej, włączającej społeczności, w której każdy czuje się jak u siebie.

W debacie osobami eksperckimi będą:
dr hab. prof. ucz. Iwona Burkacka,
dr hab. prof. ucz. Anna Cegieła,
dr hab. prof. ucz. Alina Kępińska,
prof. dr hab. Jadwiga Linde-Usiekniewicz,
prof. dr hab. Marek Łaziński.

W imieniu najmłodszego pokolenia głos zabiorą dwie nasze członkinie – Justyna Jaworska, wiceprezeska ds. naukowych, oraz Laura Stepaniak.

Debatę poprowadzą dla Państwa Wiktoria Jackowska i Julia Świerczyńska.

Prosimy o zgłoszenie potrzeby tłumacza PJM na adres solilokwium.kn@uw.edu.pl do 16 stycznia 2024 roku.

Kiedy? 23 stycznia 2024 roku, godz. 17:00
Gdzie? Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, sala 4
Bądź na bieżąco: strona wydarzenia

Patronaty
Debata odbywa się pod Patronatem Wydziału Polonistyki UW, Instytutu Języka Polskiego UW oraz Rady Samorządu Studentów Wydziału Polonistyki UW.

Posted in ogłoszenia, wiadomości, wydarzenia.