Spotkanie z Hubertem Urbańskim

27.03.2019 gościem Instytutu był Hubert Urbański – znany dziennikarz i prezenter pochodzenia polsko-bułgarskiego. Studenci mieli okazję zadać mu pytania dotyczące jego wspomnień z Bułgarii, języka, a także kultury popularnej tego kraju. Największym zainteresowaniem cieszyły się historie rodzinne gościa, a także kwestia dwujęzyczności i warsztat dziennikarski. Bułgaryści mieli też szansę porozmawiać z prezenterem po bułgarsku, a nawet usłyszeć jego opinię o przyszłości Bułgarii. Spotkanie cieszyło się ogromną popularnością i przyciągnęło studentów wszystkich specjalności, którzy pytali m.in. o związki czeskiego i bułgarskiego, o przyszłość telewizji itp. Pytania o ulubioną muzykę i filmy sprowokowały rekomendacje ze strony studentów i lektorek. Ciekawym punktem spotkania była niezaplanowana rozmowa telefoniczna Huberta Urbańskiego z mamą Bułgarką, która ucieszona rozmową o jej kraju pozdrowiła wszystkich uczestników. Spotkanie okazało się inspirujące również dla gościa – obiecał odwiedzić Bułgarię jak najszybciej i tym samym odświeżyć dziecięce wspomnienia.

Posted in wiadomości, wydarzenia.