Wigilijne Spotkanie ze Słowacją

🇵🇱   🇸🇰 🇨🇿 ❄️ ☃️ 🎄 🎁

W piątek 16 grudnia 2022 roku odbyło się drugie już wydarzenie z cyklu „Spotkania ze Słowacją”, tym razem w klimacie wigilijnym. Podczas tego niepowtarzalnego spotkania studenci bohemistyki oraz słowacystyki mieli wyjątkową okazję usiąść wokół słowackiego stołu wigilijnego i przeżyć prawdziwe „slovenské Vianoce”. Nasi studenci nie tylko delektowali się tradycyjnymi słowackimi potrawami wigilijnymi, lecz mogli także wsłuchać się w tony popularnych słowackich i czeskich kolęd. Przede wszystkim jednak, spędzili ze sobą miło czas w prawdziwie świątecznym nastroju. Dziękujemy naszym wspaniałym studentom za ich udział w spotkaniu oraz za wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę, którą wnoszą w „Spotkania ze Słowacją”.

Želáme Vám šťastné a veselé Vianoce, ako aj všetko dobré v novom roku.

Już teraz cieszymy się na kolejne, styczniowe „Spotkanie ze Słowacją”.

Posted in wiadomości, wydarzenia and tagged .